Staff

  •  Senior Staff

     
  • Mrs Roberts
    Interim Executive Head Teacher

  • Mrs Wright
    Interim Head of School

  • Miss B Wylie
    Deputy Headteacher & Silver Class Teacher

  • Miss T White
    Deputy Head & Year 5 (Turquoise Class) Teacher

  • Miss J Shelbourne
    Foundation Stage Phase Leader

  • Mrs C Bennett
    Inclusion Manager

  • Mrs S Rose-Green
    Year 1 (Red Class) Teacher/ KS1 leader

  •  Teachers

     
  • Miss L Andrews
    Silver Class Teacher

  • Mrs D Wills
    Nursery Class Teacher

  • Miss T Bailey
    Reception (Orange Class) Teacher

  • Miss J Vale
    Reception (Yellow Class) Teacher

  • Miss A. Smith
    Year 1 (Green Class) Teacher

  • Ms C Barnett
    Year 2 (Purple Class) Teacher

  • Mrs J Burgess
    Year 2 (Blue Class) Teacher

  • Miss A Vyramuthu
    Year 3 (Indigo Class) Teacher

  • Mrs I Vasquez
    Year 3 (Jade Class) Teacher

  • Miss R Walker
    Year 4 (Amber) Teacher

  • Miss S Delilah
    Year 4 (Emerald Class) Teacher

  • Mrs S Babar
    Year 5 (Turquoise) Teacher

  • Ms C Stainer
    Year 5 (Sapphire) Teacher

  • Mrs K Catterall
    Year 6 (Magenta Class) Teacher / Inclusion

  • Mrs S Drewery
    Year 6 (Magenta) Class Teacher / Intervention

  • Mr G Edwards
    PPA Cover

  • Mrs Anja Marsh
    PPA Cover

  • Mrs S Stenning
    PPA Cover

  •  Inclusion Support Team

     
  • Mrs A Atvars
    Inclusion Team & Family Support Worker

  • Mrs M Wyard
    Inclusion Team/ELSA

  • Miss E Huggins
    KS1 Teaching Assistant/ Key Stage 1 ELSA

  •  Class Support Staff

     
  • Mrs D Edwards
    Silver Class Classroom Assistant

  • Mrs J Bateman
    Silver Class Learning Support Assistant

  • Mrs J Goldsmith
    Nursery (Rainbow Class) Senior Teaching Assistant

  • Mrs K Carpenter
    Nursery (Rainbow Class) Learning Support Assistant

  • Miss H Lione
    Reception (Orange Class) Teaching Assistant

  • Miss A Drewlus
    Reception (Yellow Class) Teaching Assistant

  • Mrs J Penfold
    Reception(Yellow Class) Learning Support Assistant

  • Miss N Gasparelli
    Key Stage 1 Curriculum Support Assistant

  • Mrs A Fasler
    Year 1 (Green Class) Senior Teaching Assistant

  • Miss L Lione
    Year 1 (Red Class) Senior Teaching Assistant

  • Year 1 (Red Class) Learning Support Assistant
    Mrs D Kuziola

  • Miss L Skeet
    Year 2 (Blue Class) Teaching Assistant

  • Mrs C Issacs
    Year 2 (Blue Class) Learning Support Assistant

  • Mrs J Desai
    Year 2 (Purple Class) Teaching Assistant

  • Mrs C. Fenn
    Year 2 ( Purple Class) Learning Support Assistant

  • Ms T Robertson
    Year 3 (Indigo Class) Senior Teaching Assistant

  • Mrs O Babalola
    Year 3 (Indigo Class) Learning Support Assistant

  • Miss M Dunwoody
    Year 3 (Jade) Senior Teaching Assistant

  • Mrs E Harmer
    Year 4 (Amber Class) Senior Teaching Assistant

  • Miss T Knight
    Year 4 (Amber Class) Learning Support Assistant

  • Mrs C Sibley
    Year 4 (Amber Class) Learning Support Assistant

  • Ms K Clark
    Year 4 (Emerald Class) Senior Teaching Assistant

  • Miss E Lawton
    Year 4 (Emerald Class) Learning Support Assistant

  • Mrs M Dowie
    Year 5 (Sapphire Class) Senior Teaching Assistant

  • Miss N Phillips
    Year 5 (Sapphire Class) Learning Support Assistant

  • Mrs C Bennett
    Year 5 (Turquoise Class) Teaching Assistant

  • Mr M Smith
    Year 5 (Turquoise Class) Learning Support Asst

  • Mrs D Reader
    Year 6 (Magenta Class) Senior Teaching Assistant

  • Ms C Bourke
    Year 6 (Magenta Class) Learning Support Asst

  • Mrs A Cawley
    Play Therapist

  •  Office Staff

     
  • Mrs S Mackinlay
    School Business Manager

  • Mrs L. Wu
    Finance Officer

  • Mrs S Whelan
    School Administrator

  • Miss K Hart
    School Administrator

  •  Premises

     
  • Mr D Bennett
    Site Manager/ Health and Safety Officer

  • Mr B. Sayers
    Premises Assistant

  •  Lunchtime Supervisors

     
  • Mrs T Morson
    MIdday Supervisor/Playcentre

  • Mrs J Morrison
    Midday Supervisor

  •  Playcentre

     
  • Debbie Lapham
    Playcentre Manager

  • Katy Frenkiel
    Playworker

  • Courtney Dowd
    Playworker